Kraków

 

Strona Główna

Co warto zobaczyć w Krakowie

Kuchnia i restauracje

Nocowanie w Krakowie

Sylwester w Krakowie

Kamienice i nieruchomości

 

Kościół Mariacki w Krakowie

 

Linki:

Kraków

Pozycjonowanie marki

Promocja firm

Co warto zobaczyć w Krakowie

Któż wypowie twoje piękno,
Krakowie prastary - Adam Polewka

O tym, że Kraków jest cudownym miejscem nie trzeba nikomu przypominać. Każdy kto choć raz w życiu był w mieście króla Kraka przyzna to bez grymasu. Warto skusić się i przejrzeć cały wachlarz atrakcji i ciekawych miejsc jakie oferuje nam to piękne miasto. Co warto zobaczyć w Krakowie ? Z pewnością ciekawych miejsc jest tutaj mnóstwo, prawdopodobnie żadne inne polskie miasto nie posiada tylu zabytków i dzieł sztuki. Nieustannie nadciągające tłumy potwierdzają tą tezę. Zabytki Krakowa są po prostu doskonałą atrakcją, dostarczają ogromnej ilości rozrywki i stanowią cień wieków minionych. Ilość szkolnych wycieczek, wypadów i wędrówek sprawiają, iż miasto to cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednym z najpopularniejszych, niesamowicie ciekawych miejsc w Krakowie jest sam rynek i słynne Sukiennice.

Rynek Główny w Krakowie - Sukiennice i Ratusz

Rynek od lat jest wizytówką miasta. To miejsce jest najczęściej oblegane przez turystów, jarmarczne sklepiki pozwalają nabyć pamiątki, gadżety i rzeczy związane z Krakowem. Warto oddać się urokowi miasta, kiedy wybieramy wycieczkę do Krakowa, warto sobie zaplanować całą trasę. Biura podróży i agencje turystyczne organizują masę wycieczek, korzystając z pomocy przewodnika można wiele się dowiedzieć. Przede wszystkim warto zobaczyć Stare Miasto, Wzgórze Wawelskie, przejść koło Bramy Floriańskiej, poczuć w sobie historyczną nostalgię. Zabytki Krakowa mają to do siebie, że nigdy nie nudzą, cały czas czuć tutaj historię wypisaną na murach. Dla bardziej wybrednych turystów ciekawym miejscem z pewnością będzie kopiec Kraka, legendarnego króla, który zmagał się ze Smokiem Wawelskim. Historia miasta zaczyna się od tejże właśnie postaci, ojca-założyciela króla Kraka. Warto więc zaplanować sobie wycieczkę po Krakowie właśnie śladami historycznymi, chronologicznie uporządkowując, można przejść przez wszystkie epoki. Warto zobaczyć i zapoznać się również z niesamowitą legendą Lajkonika - konia zwierzynieckiego. Legenda pochodzi z około XIII wieku, niektórzy nawet sądzą że jest jeszcze starsza i co ważne trwa do dzisiaj a sami mieszkańcy Krakowa wciąż podtrzymują tą cudowną historię. Cała trasa legendarnego Lajkonika może stanowić całkiem udaną wycieczkę. To kolejna porywająca atrakcja, a sama postać Lajkonika stała się już jednym z symboli Krakowa.

Brama Floriańska w Krakowie

Dosyć ciekawą zachętą jest szlak Latarni Umarłych, można przejrzeć ustawione latarnie na terenie miasta i stworzyć tym samym świetną wycieczkę po Krakowie. Umarłe Latarnie są jedną z ważniejszych krakowskich tradycji, i choć ich budowa została z biegiem lat zmieniona, tradycja pozostała. Warto też wspomnieć o możliwej wycieczce do znajdującej się nieopodal Krakowa – Wieliczki. Kopalnia soli, która się tam znajduje od lat cieszy się popularnością osób, które zjeżdżają bezpośrednio do Krakowa.
Zabytki Krakowa dostarczają niesamowitych wrażeń, być w Krakowie i ulec jego urokowi to początek niezapomnianej zabawy. Wielu ludzi wciąż powraca do Krakowa i bardzo chętnie zapisuje się na wycieczki po tym pięknym mieście. Wszystkie tutejsze miejsca mają jakąś niesamowitą i intrygującą historię, każda z tych atrakcji związana jest z ciekawą legendą. Kiedy zapoznamy się już ze starym miastem, odwiedzić należy również uboczne dzielnice takie jak słynny Kazimierz. Można tutaj zapoznać się z tradycją żydowską, zwiedzić cmentarze i synagogi, poznać kuchnię i jadłodajnie. W myśl tego co mawiał Jan Paweł II, warto poznać tradycję i kulturę naszych starszych braci w wierze, tym bardziej że towarzyszy nam ona od tak wielu pokoleń. W szczególności wypada polecić Festiwal Kultury Żydowskiej, dla tych którzy załapią się na odpowiednią porę będzie on niesamowitym przeżyciem.
Na koniec warto wspomnieć, że wycieczka po Krakowie stanowić będzie dla każdego entuzjasty niesamowitą i wspaniałą chwilę, którą z pewnością będzie chciał powtórzyć.

Będąc w Krakowie nie zapomnij odwiedzić wystawy szopek krakowskich